Audi AI:ME

Audi AI:ME jest wizją elektrycznego auta miejskiego dla megamiast przyszłości. Niemiecki producent zaprezentuje koncept publicznie podczas salonu samochodowego w Szanghaju.

Futurystyczny mieszczuch jest napędzany 170-konnym silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi. Jednostka czerpie zasilanie z baterii o pojemności 65 kWh. Producent nie zdradził osiągów auta, bo jak twierdzi nie ma to znaczenia. Miejskie auto i tak większość czasu spędzi na jeździe z prędkościami ok 20 km/h.

Audi AI:ME posiada nadwozie o długości 4,3 m, szerokości 1,9 m oraz wysokości 1,52 m. Samochód posiada system autonomicznej jazdy poziomu 4, co oznacza, że w większości sytuacji będzie mógł jeździć samodzielnie. Mimo to pozostawiono klasyczną kierownicę i pedały w razie, jakby kierowca chciał sam poprowadzić.

Wnętrze posiada miejsce dla czterech osób. Wykorzystano w nim drewniane elementy. Co ciekawe zadbano o miejsce na roślinki mające umilić przebywanie wewnątrz samochodu. Trzeba przyznać, że Audi AI:ME prezentuje się dość interesująco.

źródło: v10.pl