Audi S5 TDi

Audi S5 jest kolejnym modelem marki, który skorzysta z potężnego silnika diesla. Producent mimo zmian na rynku nie porzuca całkiem jednostek wysokoprężnych i stara się udowodnić, że nadal mają one wiele zalet.

Nowy motor trafi pod maskę zarówno wersji Coupe, jak i Sportback. A o jaki właściwie motor chodzi? Pod maskę Audi S5 trafiła trzylitrowa sześciocylindrówka o mocy 347 KM i momencie obrotowym 700 Nm. Taki silnik gwarantuje bardzo dobre osiągi.

Jednostka wykorzystuje układ mild-hybrid z 48-woltową instalacją oraz baterią litowo-jonową. Zastosowanie takiego układu pozwoliło na znaczące obniżenie spalania. Producent zapewnia, że S5 spali średnio 6,2 litra ropy na 100 km. Do tego Coupe przyspieszy do setki w czasie 4,8 s, zaś Sportback będzie potrzebował 4,9 s. Prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Audi S5 z dieslem trafi do salonów w maju. Nowy silnik w żadem sposób nie wpłynie na wygląd auta czy zmiany w wyposażeniu. Na rynku niemieckim ceny mają wystartować od 65 300 euro.

źródło: v10.pl