McLaren Senna GTR w Goodwood

McLaren potwierdził, że model Senna GTR zostanie przedstawiony w ruchu podczas tegorocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Najbardziej ekstremalny samochód torowy marki poprowadzi paradę McLarenów na legendarnym torze.

W paradzie mają wziąć udział najbardziej imponujące modele McLarena. Za Senną GTR pojadą między innymi P1 GTR, P1 czy drogowa Senna. Nie zabraknie też takich maszyn, jak F1 XP5, który dzierżył długo rekord prędkości dla produkcyjnych aut.

McLaren Senna GTR ma być najbardziej ekstremalnym autem torowym marki. Jak twierdzą przedstawiciele firmy tylko bolid F1 jest szybszy na torze. Sercem tej maszyny został podwójnie doładowany motor V8 o pojemności 4 litrów. Jednostka dostarcza moc 814 KM oraz moment 800 Nm. To wzrost o 25 KM względem drogowego modelu. Jednak nie większa moc jest tu kluczowa.

Po odchudzeniu superauto waży tylko 1188 kg, a rozbudowany pakiet aerodynamiczny wbija auto w asfalt. Większość elementów zawieszenia pochodzi bezpośrednio z wyścigowych modeli GT3. McLaren Senna GTR powstanie w liczbie 75 egzemplarzy i wszystkie już zostały wyprzedane. Każda sztuka to koszt 1,65 mln dolarów przed opodatkowaniem. Dostawy ruszą we wrześniu.

źródło: v10.pl