Peugeot 508 Sport Engineered

Peugeot 508 Sport Engineered został niedawno pokazany w produkcyjnej wersji, acz producent pokazał niewiele fotografii. Teraz się to zmieniło i marka zaserwowała swoim fanom pokaźniejszą ilość materiałów, dzięki czemu można się lepiej przyjrzeć sportowemu sedanowi.

Przede wszystkim możemy zobaczyć Peugeota 508 Sport Engineered na fotografiach z dróg. Widać w ten sposób jak maszyna będzie się prezentowała w akcji. Sfotografowany egzemplarz zachował efektowne malowanie przypominające kamuflaż. Świetnie się ono zgrywa ze sportowymi dodatkami nadwozia.

Zmiany stylistyczne względem standardowego modelu nie są duże i obejmują kilka dodatków aerodynamicznych. W nadkolach znajdą się dedykowane felgi. Większość bodykitu pochodzi bezpośrednio z konceptu. Peugeot 508 Sport Engineered skorzysta z układu hybrydowego. Koncept posiadał 400 KM, ale pojawiły się doniesienia, że produkcyjna wersja może skorzystać z układu pochodzącego od zaprezentowanego niedawno DS 9. W takim wypadku hybryda bazująca na jednostce 1,6 l oferowałaby około 360 KM. Tak czy inaczej sedan powinien przyspieszać do setki w czasie poniżej 5 s.

źródło: v10.pl