Alpina B3 Touring

BMW niestety nie decyduje się na produkcje modelu M3 w nadwoziu kombi. Szkoda, ponieważ Alpina B3 Touring udowadnia, że taki samochód może imponować.

Alpina zaprezentowała model B3 Touring podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Firma budująca swoje auta na bazie modeli BMW postanowiła zapełnić lukę jaka znajduje się w ofercie bawarskiej marki. Alpina B3 Touring łączy w sobie praktyczne nadwozie, elegancję oraz fantastyczne osiągi.

Sercem kombi została rzędowa sześciocylindrówka o pojemności trzech litrów. Jednostka generuje moc 462 KM i imponujący moment obrotowy 700 Nm. Cała moc trafia na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej ZF. Producent zadbał o system Launch Control oraz dyferencjał o ograniczonym uślizgu. Nie znamy osiągów, ale zdradzono, że kombi przekracza prędkość 300 km/h.

O odpowiednią trakcję zadba zawieszenie firmy Eibach. Zadbano również o wzmocniony układ hamulcowy. Projektanci zadbali o pakiet aerodynamiczny gwarantujący odpowiedni docisk. Klienci mogą wybrać pięcioramienne felgi w rozmiarze 19 cali bądź charakterystyczne dla marki 20-calowe obręcze szprychowe.

Nadwozie może być wykończone granatowym lakierem bądź w kolorze butelkowej zieleni. Wnętrze to mieszanka skóry i Alcantary, zaś kolorystyka jest kwestią personalizacji. Alpina B3 Touring zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale 2020 roku. Wtedy zostaną ujawnione ceny sportowego kombi.

źródło: v10.pl