Vision Mercedes Simplex

Mercedes zaprezentował koncept Simplex. Jego wygląd od razu przywołuje na myśl pierwsze samochody i słusznie, bowiem pojazd ma składać hołd legendarnemu 35 PS z 1901 roku.

Firma Daimler zaprezentowała w 1901 roku model 35 PS, który ostatecznie zerwał z koncepcją auta przypominającego wóz konny. Nisko osadzone nadwozie, spora osłona chłodnicy i imponujące, jak na tamte czasy osiągi sprawiły, że 35 PS zapisał się dużymi literami w historii motoryzacji. Vision Mercedes Simplex odwołuje się do swojego legendarnego przodka i w imponujący sposób łączy design klasyka z futurystycznymi formami.

Ponownie mamy cztery szeroko rozstawione koła bez błotników. Kabina pasażerów o ile można ją tak nazwać jest odkryta. Z przodu króluje wielka atrapa będąca w efekcie ekranem pozwalającym na wyświetlanie stanu samochodu czy loga producenta. Konstrukcja oraz kolorystyka sprawiają, że całość prezentuje się bardzo lekko i dynamicznie. W kabinie panuje również piękny minimalizm. Projektanci wyposażyli kokpit w kierownicę wykończoną skórą i drewnem oraz podstawowe instrumenty wzorowane na kokpitach starych łodzi motorowych.

Vision Mercedes Simplex jest po prostu pięknym pojazdem. Szkoda, że takie maszyny nie mają już miejsca na naszych drogach.

źródło: v10.pl