Mercedes AMG CLA 35

Mercedes AMG CLA 35 jest kolejną ciekawą propozycją po sedanie AMG A 35. Auto zostanie publicznie odsłonięte podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku, ale już dziś możemy się mu dokładnie przyjrzeć.

I tak stylowy model będzie napędzany przez dwulitrowy, doładowany silnik o mocy 302 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Jednostkę połączono z siedmiobiegową skrzynią automatyczną przekazującą napęd na wszystkie koła. Taka konfiguracja pozwala osiągnąć setkę w czasie 4,9 s i rozpędzi model do 250 km/h ograniczonych elektronicznie.

Nadwozie Mercedesa AMG CLA 35 zostało wzbogacone o dodatki aerodynamiczne w postaci nieco większego splittera i dyfuzora czy eleganckiej lotki na pokrywie bagażnika. W nadkolach mogą zagościć felgi w rozmiarze 18 i 19 cali. We wnętrzu nie znajdziemy wielu nowości. Te ograniczają się do nowych bardziej sportowych materiałów wykończenia, czy czerwonych przeszyć i podświetlenia w tym kolorze.

Oczywiście za wzrostem mocy poszły zmiany w zawieszeniu i układzie hamulcowym. Opcjonalnie można zamówić adaptacyjne zawieszenie oferujące kilka trybów pracy. Mercedes AMG CLA 35 jest kolejna propozycją dla osób lubiących pojeździć nieco szybciej.

źródło: v10.pl