Seat Cupra Leon kolejnej generacji

Seat zaprezentuje w przyszłym roku nowego Leona, a co za tym idzie także Cupra przygotuje swoją wersję kompaktowego modelu. Auto Express donosi, że auto skorzysta z hybrydowego napędu typu plug-in.

Cupra Leon miałaby otrzymać hybrydę o mocy 242 KM. Taki napęd pojawi się zarówno w pięciodrzwiowym hatchbacku, jak i w kombi ST. Informacja o zelektryfikowanym napędzie nie jest zaskoczeniem, za to moc już jak najbardziej. Leon będzie bowiem słabszy niż obecna generacja.

Szef Cupry, Wayne Griffiths potwierdził, że marka skorzysta ze wspomnianego układu hybrydowego. Firma widzi potencjał z takich układach. Przy okazji jednak podkreśla, że pozostaje szansa na niehybrydową wersję o znacznie bardziej ekstremalnej mocy. Na szczegóły jednak musimy poczekać. Pierwsze konkrety na temat Cupry Leon pojawią się po premierze Seata.

Co do Seata Leona to potwierdzono, że powstanie na zaktualizowanej platformie MQB. Stylistycznie samochód ma czerpać z designu modelu Tarraco. Tym samym nie mamy co liczyć na rewolucje w wyglądzie, a jedynie na ewolucje najnowszej linii stylistycznej marki.

źródło: v10.pl